| anonim_4396 a întrebat:

M-am apucat de blog si cum sunt incepatoare nu prea stiu care sunt vizualizarile..Adica intru la statistici si gasesc afisari de pagina sau ceva de genul si alte alea. Unde pot vedea vizualizarile? Vreau sa imi explice cineva pe la statistici clar cum sta treaba si ce inseamna afisari de pagina si ce mai e pe acolo. Multumesc anticipat si dau funda celui mai explicit raspuns

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Afisarile de pagina sunt vizitele. O afisare inseamna o vizita samd.

| anonim_4396 explică (pentru Aasdfghj):

Si gen cand sunt acolo pe Postari si apare postarea, adica titlul apare un numar si un fel de ochi, acolo sunt vizualizarile?

| Aasdfghj a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Pe ce platforma ai blogul?

| anonim_4396 explică (pentru Aasdfghj):

Blog.com e ok? Nu as mai incerca pe alta pentru ca ieri l am creat si deja am si eu 40 de vizualizari, daca mi ai putea da mai multe informatii si sfaturi sunt binevenite. Multumesc

| Aasdfghj a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am auzit de el. Poate te referi la blogger (blogspot). Eu acolo am si mi se pare foarte ok. Despre ce blogul tau, daca nu te superi? Sunt curioasa. Daca vrei poti pune linkul.

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Blogger mi se pare foarte ok pentru un începător.
Singurul concurent serios e WordPress, însă acela are ca target mediul business.
Și eu o sa încerc sa l vizitez dacă postezi link-ul.
Mult succes!

| TrustMeIKnow a răspuns:

Blogger.com este putin cam trecut (parerea mea), sunt platforme care te pot ajuta cu statisticile, chiar daca nu sti SEO, este foarte usor de utlizat.

wordpress (simplist, te ajuta cu ce ai nevoie, cauta pe google fiindca daca intru in detalii devine extrem de complicat, dar merita);
Medium este o platforma foarte buna pe care mai stateam uneori sa citesc;
Tumblr este bun dar...nu e chiar pentru oricine sa zicem asa.

Iar ce ai zis tu ca ai deja 40 de vizitatori unici, alegi una din platformele de mai sus daca vrei, iti faci website-ul cum vrea inima ta, mai cauti pe google fiindca asa inveti in ziua de azi e ezy af, dai copy/paste la ce ai avut pana acum pe blogger si muti pe platforma cealalta si pui la final o pagina unica pentru HOME si atat pe blogger poate chiar un redirect daca functioneaza (redirect = redirectioneaza persoanele care intra pe website-ul tau vechi pe cel nou).