| Georgiana_Duţu_1999 a întrebat:

Ma doare in partea stanga si in partea dreapta si imi amorteste si piciorul stang ..si peste o saptamana imi vine si ciclul!
As vrea sa stiu daca este o simptoma inaintea ciclului sau daca am apendicita!
nu sunt sigura ca am apendicita pentru ca nu ma doare vomit,nu ma doare capul, nu imi amorteste mereu piciorul si nici nu ma doare mereu in dreapta
Sper sa imi raspundeti, multumesc!

Răspuns Câştigător
| nuivoiesăspun a răspuns:

Bună! Este foarte posibil să fie un simptom înainte de ciclu. De exemplu eu, cu o săptămână înainte să-mi vină ciclul, am niște contracții în zona pelviană și o ușoară durere la contracții și sunt foarte irascibilă.
Dacă ai mai pățit asta și îl alte luni atunci e posibil să fie doar un simptom.
Ar fi foarte bine pentru tine să-ți urmărești simptomele dinainte și în timpul ciclului. Pentru telefon este aplicația "Period Calendar"; aici poți pune în calendar când ți-a venit ciclul, ce simptome ai, îți spune când vei avea următorul ciclu și perioada ovulației. E foarte utilă.
Sper să-ți fie de folos!

| Georgiana_Duţu_1999 explică (pentru nuivoiesăspun):

Da,asa ma gandeam si eu tot la un simptom, si luna trecuta am patit la fel din cate imi amintesc... Mersi! :* happy

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa mergi urgent la medicul de familie! mortirea piciorului nu poate fi de la ciclu. Nu te juca! Asa am patit eu cand am avut peritonita. Daca esti in oras unde spitalul are Urgenta, mergi acum!