| anonim_4396 a întrebat:

Ma lamuriti va rog un lucru?batting eyelashesCa undeva am auzit ca daca faci sex cand esti pe ciclu aramai gravida, si in alta parte ca nu ramai(Nu sunt stati linistiti dar vreau doar sa stiuhappy

Răspuns Câştigător
| Sasha89 a răspuns:

Buna. se numeste perioada ferila cand poti ramane insarcinata si perioada nefertila cand nu ramai insarcinata. Calculeaza' ti singura perioadele aici: http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/

3 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

În momentul în care ți-a venit menstruația, ovulul care trebuie fecundat de un spermatozoid pentru a se produce embrionul și mai apoi sarcina, este eliminat. Deci, nu sunt șanse de sarcină, doar că e o perioadă cam incomodă pentru sex, cel puțin din punctul de vedere al femeii.

| TM6524 a răspuns:

In zilele de ciclu, ovulul este eliminat, deci nu se intalneste cu spermatozoizii si nu poti ramane insarcinata.

| astamicuta a răspuns:

Nu e perioada fertila, dar nu e 100% sigur ca nu o sa ramai