| kyraxd a întrebat:

Bună TPU, mâine trebuie sa merg sa-mi fac buletinul, mama are toate actele in afara de certificatul ei de naștere original, pur și simplu nu-l găsește iar de pierdut nu creca e cazul pentru ca nu l-a folosit pana acum. Trebuie neapărat originalul, nu putem merge cu copie? Si in orice caz ce îți trebuie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru cartea ta de identitate n-ai nevoie de certificatul de nastere al mamei. Banuiesc ca mama merge cu tine pentru prima carte de identitate si are nevoie doar de cartea ei de identitate si actul de proprietate al locuintei, trebuie sa semneze ca te primeste in spatiu. Tu ai nevoie doar de certificatul tau de nastere.

| kyraxd explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc, și da pentru 14 ani. citisem pe net ca trebuie și acel certificat, iar acum chiar cred ca l-a pierdut, pe al tatalui îl am dar al ei e de negăsit am cautat în toată casa da nimic sad