| Puffulets a întrebat:

mi-am cumparat astazi un laptop ACER si vreau sa instalez windows 7. Cand il deschid imi apar 2 chestii : si daca dau enter pe oricare din ele imi pare welcome to linpus linux si se incarca apoi [root@localhost/]# _si nu stiu ce sa fac de aici... am mai citit ca trebuie sa intru in BIOS dar am incercat si nu merge adica nu stiu exact daca am apasat tasta care trebuie.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Ce simpatic id ai, pai da isi trebuie cd cu windows 7, faza cu linux e un sistem de oparare provizoriu, daca vrei te ajut sa il instalezi