| alodis a întrebat:

Salut,mi am luat un laptop de curand Acer aspire e1 570g i3 cu sistem de operare linux, cand il aprind imi apar 2 chestii linpus linux si create bootable usb disk, dau pe linpus linux si imi apar niste verificari apoi apare ceva cu reboot less gpl si less copyright, si nu se intampla nimic nu apare un desktop ceva,, problema e ca nu merge sa instalez windows pe el am incercat 2 pe el 7 si xp dar nu apare nimic, press ..cd sau altceva, nu se intampla nimic., ce sa fac? va rog ajutati-ma sa instalez windows 7 pe el va rog din suflet, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Eu te cred, da atunci pune mana si invata. Dupa intrebarile pe care le pui esti mai mult decat novice! In plus astea nu sunt chestii care se explica pe net. Doar nu o sa ne apucam sa scriem carti aici! E mult de povestit!

In mare! Se partitioneaza si formateaza hardul in DOS cu un cd cu utilitare pe care-l gasesti pe net. E free! Dupa care te apuci si instalezi windows. In BIOS sa ai ca prima optiune de bootare DVD-ul. Succes!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Du-l la cineva care se pricepe!

| alodis explică (pentru K0sti):

Eu as vrea sa il rezolv eu. Sa nu imi umble altii...

| alodis explică (pentru K0sti):

Nu prea imi vine sa il las pe mana altora.Mai bine il fac eu.

| K0sti a răspuns (pentru alodis):

Eu te cred, da atunci pune mana si invata. Dupa intrebarile pe care le pui esti mai mult decat novice! In plus astea nu sunt chestii care se explica pe net. Doar nu o sa ne apucam sa scriem carti aici! E mult de povestit!

In mare! Se partitioneaza si formateaza hardul in DOS cu un cd cu utilitare pe care-l gasesti pe net. E free! Dupa care te apuci si instalezi windows. In BIOS sa ai ca prima optiune de bootare DVD-ul. Succes!