| boy95boy a întrebat:

Buna TPU.
Problema e urmatoarea:
Sunt cu iubita mea de un an si jumatate(ne iubim enorm).
Vara aceasta (impreuna cu parintii mei)vreau sa merg la mare.
Cum fac sa o iau si pe prietena mea(amundoi aveam 16 ani)?
Mama ei trebuie convinsa.
Imi poate spune cineva ceva idei prin care as putea sa o conving pe viitoarea mea soacra sa isi lase fata la mare cu mine si familia mea?
Multumesc mult!
Fundita

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu tu trebuie sa o convingi, ci parintii tai. Ei trebuie sa mearga sa discute cu mama fetei (care este inca mica), sa-i arate ca va avea camera ei, pe care n-o va imparti cu nimeni, ca veti fi supravegheati, ca nu exista pericole (inec, nopti pierdute, consum de alcool, fumat).

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ar trebui sa iti lasi parintii sa discute cu ai ei.

| deniisa a răspuns:

Buna. Pentru a o convinge pe mama ei ca sa o lase cu voi la mare trebui in primul rand sa o asiguri ca fica ei va fi in siguranta, aceasta nefiind foarte dificil din moment va va insoti parintii tai. Parterea mea este ca ar trebui sa organizati o intalnire intre voi doi si parintii vostri si asa se v-or cunoaste mai bine (daca nu se cunosc deja) iar mama ta ar putea sa te ajute sa o convinga pe mama ei ca fica ei va fi in siguranta cu voi si ca nu va pati nimic.bla bla. Succes

| Piticuuu a răspuns:

Ar trebui sa faci un consiliu de familielaughingserios vorbind...sunt parinti de genu "cuuum fata mea?, nu!"ar trebui sa fiti toti de fata sa fie si parintii tai si voi doi si sa va lamuriti e altfel daca o sa fiti toti o sa vorbiti si voi si parintii tai care fiind adulti o sa le transmita incedere paritilor ei

| OhNO a răspuns:

Fa-le cunostinta parintilor tai cu ai ei happy...cred ca ar iesi ceva frumos.Multa bafta

| krazykid a răspuns:

Vezi poate o f_u_t_i