| TheKiller a întrebat:

recent mi-am reinstalat windowsul ( windows Vista Ultimate x86 ) ati putea sa-mi spuneti cum as putea sa-l fac sa foloseasca toti cei 4 GB RAM fiidca foloseste doar 2 si ma enerveaza la culme fiindca sacadeaza multe jocuri, am instalat driverele cu Driver Checker nu cu cd-ul fiindca nu stiu ce drivere sa instalez I don't want to see (am notebook si nu toate driverele trebuiesc instalate) si culmea ca pe windows 7 care foloseste mult mai multe resurse mi-a folosit toti cei 4 gb ram si jocurile imi rulau perfect. Va rog ajutati-ma primiti funda.Sunt disperat!
P.S.:Windowsul 7 a fost instalat de un unchi de-al meu si driverele lea instalat de pe cd.Dar acesta nu poate sa imi rezolve problema fiindca nu locuieste in Romania.

8 răspunsuri:
| price a răspuns:

Nu are trebuie cu drivere, intri in bios si le configurezi la memoria ram, exista posibilitatea sa ai o placa pe alta frecventa.

| SuicideSilence a răspuns:

Trebuie sa instalezi versiunea x64

| frikk a răspuns:

Pune alt windows. epraf vistarolling on the floor)

| TheKiller explică (pentru frikk):

Eu nu am cerut raspunsuri raspunsuri de astea eu vreau o rezolvare la problema mea.

| Peter28 a răspuns:

Windows Vista nu va folosi niciodata toti cei 4 GB RAM pe care ii ai tu. Asa e Windowsu ala n-ai cei face. Daca vrei sa functioneze pe toti rami baga Windows XP sau Windows 7.

| TheKiller explică (pentru Peter28):

O sa incerc ce zice price daca nu o sa reusesc o sa instalez windows xp.

| leonardobz a răspuns:

Instaleaza windows 7 pe 64 bit si va folosi 4G ram fara probleme

visit my blog!
http://useful4you.blogspot.com