| anonim_4396 a întrebat:

sper sa imi raspunda cineva repede! Care placa video este mai buna? Nvidia geforce Gt 630 Sau ati Radeon Hd 7750?

Răspuns Câştigător
| poparca a răspuns:

Desi sunt un mare susutinator al placilor nVIDIA de data asta cred ca ati este o varianta mai buna

| dariusel a răspuns (pentru poparca):

Asa e! Ai dreptate m-am convins ca de data asta asa este

6 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html citeste ce zice baiatul asta in articol si o sa te ajute sa iti dai seama singur!

| poparca a răspuns:

Radeon Hd 7750 are gddr5 spre deosebire de gt 630 care ruleaza pe gddr3, deci radeonu e o optiune mai buna, poti sa te interesezi si de gtx 650, o placa buna pentru gaming la un pret rezonabil

| dariusel a răspuns (pentru poparca):

Am una radeon 7750 Si are ddr3! La fel ca Gt630 si nu stiu la care sa raman

| poparca a răspuns:

Trimite link cu ambele placi, poate asa te pot ajuta