| Crystynyk1 a întrebat:

Buna TPU:*. Spuneti va rog de exemple de activitati agricole si industriale stiti? Fundaa+vot

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Agricole: arat, semanat, sapat, grapat, ierbicidat, fertilizare, recoltare, scalificare, discuire etc.
industriale: prodictia si prelucrarea melalelor, gestionarea deseurilor si a apelor, producerea si prelucrarea hartiei si a lemnului, procesul de obtinere si prelucrare a petroluilui s.a.

| Crystynyk1 explică (pentru ionutz03):

Mersi,m ai ajutat super mult

3 răspunsuri:
| GraficianulGeny a răspuns:

Act.industriale:industria chimica,industria minereurilor,sectorul energetic,productia si prelucrarea metalelor,producerea si procesarea hartiei si a lemnului, acvacultura, etc...
act.agricole:agricoltura.

| Alexandru_Marian_1981 a răspuns:

Nu stiu deloccccccccccccc!