| Asasinnnn a întrebat:

BUna TPU va rog ajutati-ma crying la exercitu urmator: Comentati intru-un scurt eseu, urmatoarea fraza : fugai rusinoasa, dar e sanatoasa care apare ca concluzie in finalul baladei pasa hasan. Luati proverbul ca pe o ipoteza, demostrati cu argumente si contraargumente ca acesta ipoteza este sau nu corecta. trageti o concluzie. Va rog maine ne controleaza ajutati-ma si pe mine si promit ca nu mai inlac regulii va rog crying nu vreau 2 si promit ca o sa invat si nu mai pun intrebari din astea crying

Răspuns Câştigător
| XtroXtraterrestrial a răspuns:

DE ACU INCOLO SA INVETI!
Pasa fuge de Voda, vazand ca armata sa este destramata si ca nu mia are sanse de reusita.Armata lui este comparata de poet cu "tariile plevei" adica puterea nimicului.Pasa vazand ca nu mai are sanse de izbanda,se gandeste ca decat sa moara,mai bine fuge de Mihai Voda.
Hassan a ales sa fuga decat sa fie omorat.->FUga e rusinoasa, dar e sanatoasa.

Cam asta e tot ce iti trebuie, mai cizeleaza nitel textul si o sa iti iasa ceva de nota cel putin 9. ]

Succes!

1 răspuns:
| Asasinnnn explică:

Ms mult