| Asasinnnn a întrebat:

BUna TPU va rog ajutati-ma la acest exercitu daca va e mila de mine sad : Comentati intru-un scurt eseu, urmatoarea fraza : fugai rusinoasa, dar e sanatoasa care apare ca concluzie in finalul baladei pasa hasan. Profesorlu meu zice sa fack o compunere care sa argumenteze proverbul de mai sus. Adica sa argumentez de ce pasa a fugit si ca proverbul sa adeverit funda cine ma ajutasad

Răspuns Câştigător
| Any a răspuns:

Pai in primul rand pasa hassan a fugit deoarece stia ca o sa-l omoare si va pierde lupta si ca sa nu se faca de rusine in fara ostii sale a preferat sa fuga.Iar proverbul are mare dreptate si se potriveste destul de bine acesteia deoarece decat sa moara mai bine a fugit. Funda!

5 răspunsuri:
| sebywarlord a răspuns:

BA da sunteti retardati toti bighidii? scrie clar la reguli FARA TEME PE TPU! si astia care il ajutati sunteti mai prosti ca ei ma, in loc sa ii dezcurajati sa mai cerseasca tema la romana pe aici voi le dati motive sa o faca din nou! pffff

| sebywarlord a răspuns:

Prieteni adevarati pe un site? retardule mai taci odata, regulile sunt reguli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni adevărați mă? Fundițari! Citește aici : http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#interzis
http://www.tpu.ro/blog/?p=829
E foarte simplă tema. Ce e atât de greu, ce nu pricepi? Trebuie să argumentezi faptul că e injositor să fugi, dar măcar îți salvezi pielea, dacă e adevărat și în ce fel se aplică acest proverb la Pașa.

| Asasinnnn explică:

BAh tu taci daca vor sa ma ajute ma ajuta ca ei se numesc prieteni adevarati bah asta

| Asasinnnn explică:

Bah site asta e facut sa azuti dar stiu ca am incalcat regulile dar stiti ceva suneteti un site de prosti si nu aveti tupeu sa-mi inchideti contul