| anoniiimmm a întrebat:

Voi ati inlocui internetul de la cablu cu un router wireless?

Răspuns Câştigător
| Rigbby a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau, as face-o pentru pentru ca aşa te poti muta cu computerul sau laptopul oriunde fara sa mai scoti fire, cabluri de net etc. te poti muta mereu, si te poti conecta si cu alte dispozitive (de ex, daca ai smartphone sau orice alt telefon cu wifi te poti conecta si avea net)

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Eu aşi rămâne tot la conectarea prin cablu.Am impresia că am viteză de navigare mai mare.

| educatie2021 a răspuns:

Am trecut eu pe wireless. viteza e la jumate in general. adica 2, 5 mb/s reali, intimp ce p cablu aveam 5 mb/s

Avantajul este ca nu ma car cu firele dupa mine si pot sta pe laptop si in casa scarii daca am chef laughing

| TheBlueDragon a răspuns:

DA!
Wireless e mult mai bun!

| Dismally a răspuns:

Nu, ai viteza mai mare prin cablu. Acum depinde si de la ce firma ai net-ul.

| DDCC a răspuns:

Da, și am și făcut-o. Avantajul este că te poți conecta la internet din orice punct(desigur cât cuprinde semnalul) dacă ai un laptop sau un telefon mobil cu wi-fi sau mai multe. E cea mai bună modalitate când mulți din casă au nevoie de net și se ceartă între ei pentru locul de la computer.

| MihaiGe a răspuns:

Da, as face-o.
Bafta!

| Zatharra a răspuns:

Dacă aş avea o tabletă sau un smarphone da.

| LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu a răspuns:

Da,pentru ca merge mai repede, parerea mea happy

| george232323 a răspuns:

Daca as avea laptop da! dar daca as avea calculator nu! Dar la wireless fura vecinii si asta e cam incomod.

| ValentinBogdan a răspuns:

Merge mai repede dar pot fura vecinii.

| ghemarius09 a răspuns:

Da

| Dianananahalfpastee a răspuns:

Am făcut-o deja.

| AxxaAlexa a răspuns:

Daa eu l-am inlocuit si merge foarte bine si ca sa nu fure vecinii poti sa-ti pui o parola