| Stella17 a întrebat:

Buna TPU vreau sa cresc in inaltime am 12 ani si 1, 47 dau funda in afara de basket ca nu pot sa fac. ofer funda
Ps far chestii de genu ai timp sa cresti sau esti destul de inalta la 12 ani toti colegii de clasa au peste 1, 50 asa ca vreau sa cresc.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică înot/volei/handbal dacă nu-ți place baschet.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Si eu la 12 ani aveam cam atat la inaltime. Desi ai spus fara chestii de genu ai timp sa cresti, totusi mai asteapta si o sa vezi happy

| deyutza135 a răspuns:

Pai eu am aceeasi inaltime dar am 11 ani si am aproape aceeasi problema colegi cei destepti sunt tooti inalti si eu sunt singura desteapta si scunda mama ma inteles si mi-a dat o solutie sa mananc peste de cel putin 2 ori pe sptamana si sa beau cel putin 2 cani de lapte pe zi. drept sa spun functioneaza deoarece ma dor picioarele si mama mi-a spus ca ma dor fiindca cresc

| ralfy123 a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1, 72 si sunt baiat si am masa musculara dezvoltata. Anul trecut pe vremea asta aveam 1, 63 am crescut 9 cm pe an. Habar nu am daca este bine dar practic baschet

| Rockmaiden a răspuns:

Salut ti-as recomanda sa faci volei te ajuta la fel de mult ca si baschetul, iar in fiecare dimineata ai putea sa faci cateva extensii si flexii tinand cont de nr lor si crescandul dupa fiecare zi.
O alta metoda naturala in afara sportului nu cred ca exista.
Daca esti inca la o varsta sub 15-16 ani s-ar putea sa cresti brusc in inaltime fara sa-ti dai seama, e un fenomen care apare de obicei la majoritatea persoanelor minore datorita pubertatii, deci nu-ti fa griji si eu am fost mic iar acum am 1.93 happy

| SilentSkull a răspuns:

Ma. nu ai cum sa cresti din senin. si ce daca ca ei au inaltime mai mare decat tine? si eu am 1, 55 si am 12 ani dar nu imi bat joc de colegii mei care sunt mai mici, am un baiat in clasa de 1, 18 si ma inteleg foarte bine cu el. NU CONTEAZA CE MARIME AI :d

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru SilentSkull):

Intr-o relatie conteaza si inaltimea whistling Deci conteaza ce marime ai happy

| FaNR0B3rt a răspuns:

Uite ca sa cresti trebuie sa ai o bara dreapta si te agati cu ea cu mainile si stai drept vreo 15 min asa tot corpul tau o sa stea in jos si oasele o sa ti se lungeasca si mainile la fel o sa cresti cam 3 cm pe an daca faci asa in fiecare zi o sa ajungi sa cresti 4-5 cm pe an. succes FUNDA big grinbig grinbig grin