| Anonim2htqbf a întrebat:

Trebuie sa primesc un plic cu bani prim.posta, ca si o scrisoare. Intrebarea mea este : Plicul trebuie sa il scot de la. posta sau vine in cutia mea postala?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "plic cu bani" care este trimis prin posta!
Si daca cineva a trimis bani pusi in plic, cel mai probabil nu-i vei primii niciodata.
Banuiesc ca, cel care trimite banii, i-a pus prin mandat postal, nu in plic, iar in cazul asta, Posta va veni acasa la tine cu un anunt sa mergi la oficiul respectiv (cel stipulat pe aviz) sa-ti ridic banii (nu uita sa iei buletinul la tine, ca nu ii poti ridica fara el).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ți l-a trimis recomandat, vei primi în cutia poștală un aviz (înștiințare). Dacă ți l-a expediat ca o scrisoare simplă, atunci poștașul trebuie să ți-l pună direct în cutia cu scrisori. Dacă banii nu se văd în plic, cred că îl primești.

Răspuns utilizator avertizat
| DrGoogle a răspuns:

De ce nu optezi pentru un mandat postal electronic sau sa tii vireze pe card e mult mai sigur si mai usor.

| Claude_Ariton_2003 a răspuns:

Il vei primi acasa, cam la fel cum primesti vederile sau facturile