| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Buna tuturor!
Cand intru pe blogurile de fashion, beauty, etc sunt unele postari la care scrie NOTD si sunt cu manichiura sau OOTD si sunt cu outfit-uri.
Intrebarea mea este : de la ce vin OOTD, NOTD si daca mai stiti altele ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| danna88 a răspuns:

OOTD = Outfit of the day (outfit`ul zilei)
NOTD = Nails of the day (unghiile zilei)
LOTD = Look of the day (look-ul zilei)
LOTN = Look of the night
EOTD = Eye of the day (ochiul zilei)
EOTN = Eye of the night (ochiul noptii)
FOTD = Face of the day (fata zilei)

| NesquikDuoSpecial explică (pentru danna88):

Look nu e acelasi lucru cu face sau outfit?

| danna88 a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Look`ul ii aspectul per total (machiaj, imbracaminte, accesorii etc.), face se refera la machiajul fetei (fond de ten, pudra, umbre si lumini etc.) si la outfit se pune accentul mai mult pe imbracaminte. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Outfit of the day
Nail of the Day