| kitten15 a întrebat:

Buna tuturor!
Ce obiectiv turistic din Franta va place cel mai mult? Unde merita sa mergi? Inafara de turnul Eiffel, muzeul Luvru, Catedrala Notre Dame sau ceva de genul acesta pe care le stie toata lumea.

As dori si eu niste pareri. Vreau sa merg in Franta in vacanta de vara si am nevoie de cateva pareri.

Va multumesc! :*:*

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Col du Galibier, Chamonix, Alpe d'Huez, col de la madone, centre george pompidou, la nice, le bastillon de madones tuees dans le premier guerre mondialwinking.
Les chateaux de la loire.
Daca As merge in iulie nu as rata sosirea pe champs elysees a Turului.

Le district rouge du Amsterdam

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy Daca vei avea timp si bani, poti vedea castelele de pe valea Loirei, sau complexul de la Versailles.
Oricum relax, si daca nu o sa iesi din Paris, ai in el obiective turistice cat pentru trei vacante, muzee, Observatorul, Domul invalizilor etc.
Ai putea umple o zi numai cu Disneylandul lor asa ca...vacanta placuta. big grin

| daniel0027 a răspuns:

La Disneyland paris e super..chiar daca nu mai esti copil.Incerca si o sa vezi.O sa fii deodata in alta lume. Bafta