| tombraiderunderworld a întrebat:

Buna tuturor. Se poate sa te transferi la facultate intre specializari din semestrul 2? Adica de exemplu sa ma mut de la geografie simpla la geografie mediului sau de la psihologie la psihopedagogie? Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Se poate la specializarile astea unde planurile de invatamant sunt similare dar doar intre ani nu intre semestre. Cel mai probabil trebuie sa depui o cerere la facultatea la care vrei sa te transferi, secretariatul iti poate da instructiunile, dupa care astepti sa zici ce decid.

| JicaContra a răspuns:

Intreaba la secretariat, in orice caz acolo sunt cei care stiu cel mai bine!