| Mădălinamadaa a întrebat:

Vreau să mă transfer anul ăsta la Laurian, în Botoșani,aș vrea să știu dacă mă pot transfera acolo,ce medie trebuie să am,dacă trebuie să dau un examen ceva, la ce profil pot da acolo pentru că eu sunt la Electronică și automatizări...

Răspuns Câştigător
| Goddess23 a răspuns:

Buna. Te poti transfera dar vei da mici teste la materiile de profil astea sunt stabilite de liceu dar te anunta profesorul la care ai testul. Apoi trebuie sa ai loc si ai de unde alege ai mate info, mate info intensiv, filologie, stiinte ale naturii stiinte sociale. Iar media oricum trebuie sa fie in jur de 8, 50 ca sa poti face si fata. Dar de medie te interesezi pe site-ul lor ca nu e ceva fix. Bafta.

3 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Nu conteaza media, vei da ceva teste.

| Iuliana186 a răspuns:

Eu sunt tot din Botosani.
Din cate stiu, pentru a te transfera de la un profil la altul trebuie sa dai niste examene de diferente la obiectele principale ale profilului nou.
Daca mai prinzi locuri la ATL, bafta! Stiu ca sunt clasele cam pline acolo.