| Mihaiut a întrebat:

Am o intrebare.Am laptop Sony Vayo cu windows 7 instalat. Vreau sa stiu cum pot sa-l reformatez? Am nevoie de cd cu windows sau se poate reformata fara cd? Inainte aveam un laptop hp cu vista si il reformatam fara cd. Acum vreau sa stiu daca pot face acelasi lucru si cu acesta?

2 răspunsuri:
| Cuvântul1 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de CD.

| Marct a răspuns:

Depinde de cum a fost configurat initial laptopul. Daca a fost configurat cu CD original Sony, probabil ar trebui sa ai la pornire o optiune de Sony Recovery sau asemenator (pornesti laptopul din buton si esti atent ce chestii apar pe ecran la pornire). Daca nu le mai ai, atunci ai nevoie de un DVD cu Windows.