| blakman007 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare daca suni de pe telefonul fix si zice ca costa 1 euro pe minut si nu vorbesti 1 minut iti ia ceva bani sau centi

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Costul se ia intotdeauna in prima secunda a minutului. Adica daca vorbesti o secunda sau 59 de secunde, iti ia un euro. daca borbesti 61 de secunde, iti ia doi euro.

| blakman007 explică (pentru Brigaela):

Deci stai ca nu inteleg eu am vrut sa intreb daca zice ca costa 1 euro pe mintu si eu vorbesc 40 de secunde imi ia ceva?

| Brigaela a răspuns (pentru blakman007):

Da, 1 euro. Fiindca costul ti-l ia in prima secunda a minutului, nu la sfarsitul lui.

3 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Iti ia 1 euro indiferent ca vorbesti 0.5s sau 59s.