| RoxxiB20 a întrebat:

Am purtat aparat dentar fix un an jumate si apoi aparat dentar de noapte 1 an. Dupa ce am renuntat de tot la aparat am observat strambarea unui dinte. Am revenit din nou la cel de noapte doar de o zi fara aprobarea unui dentist si ma cam dor dintii. Ma intreb daca e bine sau nu sau trebuie sa cer aprobarea dentistului.

2 răspunsuri:
| laurentiavl a răspuns:

Te dor dintii deoarece nu ai mai purtata de mult timp aparatul dentar. Eu te-asi sfatui sa mergi totusi la dentist, deoarece poti sa-ti strimbi dintii, pentru ca aparatul dentar nu este reglat special pentru dintele strimb. Astfel vei strimba altii, decat sa-l indrepti pe ala.