| alinel0808 a întrebat:

am slabit 12 kg in 2 luni am 1.78 m 68 kg si pe calculatorul de calorii imi spunea ca pot consuma in jur de 2000 calorii eu consumam mai putin si slabeam pe zi ce trece, si am zis ieri sa fac in jur de 2000 calorii pentru a ma mentine la 67, 5 kg, cate aveam ieri, iar azi cand mam cantarit am 68, alaltaieri aveam 67, 8 ieri 67, 5 iar aI 68, de ce se schimba kg asa brusc de pe o zi pe alta?

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Alege sa te cantaresi ori dupa ce mananci, ori dimineata cu stomacul gol.

| KhludCiprian a răspuns:

Felicitări pentru slăbit!

Motivul e cel mai probabil apa: daca ai o viata relativ activa pierzi cam 1.5 litri de apa pe zi. Daca te mentii hidratat, si bei un pahar de apa la fiecare 3 ore, ar trebui sa ai greutatea aproape constanta (o sa creasca putin, dar cel mai mult o sa pierzi in timpul somnului).

| alinel0808 explică:

Precizez ca in fiecare dimineata pe stomacul gol ma cantaresc.