| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi pun pe card niste banii la Banca Transilvania card Visa electron, as dori sa imi pun 60-70 lei intrebarea este daca imi ia ceva din acesti bani pentru a ii pune pe card? Si daca merge sa cumpar online prin Paypal cu card Visa electron? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La depunere, la plati in magazin, la ridicare de bani de la bancomat nu-ti ia nici un leu. Singura suma este la verificare cont la bancomat 0, 30 lei ceea ce este infim. Daca vrei sa nu ti-i ia nici pe aia, cu Cartea de Identitate mergi in banca si rogi sa-ti spuna ce bani ai. Si merge si online. Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Si pentru un joc imi ia un adaos fata de suma care o arata acolo sau imi ia fix, zici ca merge paypal cu visa electron ca imi arata doar visa acolo sau se refera la general.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste aici: http://www.empower.ro/bani/paypal-ce-functioneaza-si-ce-nu/
Vad ca Visa Electron nu merge pe Paypal. Oricum BT nu are costuri. S-ar putea ca Paypal sa-ti ia bani in plus, comision. Asta nu stiu.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Vad ca imi scrie ceva despre cum ca ar trebui sa merg la banca sa imi seteze ceva, este vorba despre o limita adica oare nu pot cumpara ceva de 11$.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Setezi limita cat vrei tu ca sa nu aiba voie un site sa-ti ia mai mult. Poti sa pui si 100.000 de euro daca vrei.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Pai si poate sa imi dea,, teapa'' paypal sa imi ia mai mult?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate. Oricine poate da teapa.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Ok...Multumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc si eu.

9 răspunsuri:
| dodoc a răspuns:

Daca pui bani nu ti ia nimica.