| Antonia_Mocanu_1995 a întrebat:

Bună ziua. Doresc și eu o idee de păcăleala pentru ziua de azi. Vreau sa păcălesc pe cineva, și nu știu cu ce. Mă poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Angajezi o actrita sa se duca cu o perna peste burta la el (si tu sa fii de fata, evident, eventual sa si filmezi) si sa ii spuna:
"draga, stiu ca a fost numai o noapte, dar am ramas insarcinata"
big grin

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru ziftode):

N-am cum să fiu de fata, că el e din București eu din Ploiesti. Și artistul e însurat, nu pot sa ii fac nici chiar așa mă gândeam așa la o păcăleala transmisa prin messenger.

| KanameKuran a răspuns:

Tinta: parintii tai
Pacaleala: esti (partenera ta) insarcinata
Descriere: Roaga un prieten (de sex opus) sa vina pana la tine, astazi, cu poze de luna 1-2 de ecograf. Asigura-te ca parintii tai sunt acasa. Prezinta-ti prietenul/a, ca si cum a-ti fi intr-o relatie de ceva timp si ca asteptati un copil.
Pacaleala perfecta daca esti tanar/a si parintii tai nu se asteapta la asta.

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru KanameKuran):

Eu nu pentru parinti voiam. Pentru un artist voiam sa il pacalesc.

| georgyanaaa a răspuns:

– Pe 1 Aprilie poţi să bagi în cutia poştală a prietenilor o scrisoare făcută frumos (ştampilată) prin care să-i anunţaţi că vor fi deconectaţi de la reţeaua electrică pentru reparaţii timp de 2-3 luni.
– O farsă pentru prietenii cu maşina este să scoţi la imprimantă "DE VÂNZARE" pe o foaie, adaugi numărul de telefon al "victimei" şi fixezi hârtia pe parbriz cu ajutorul ştergătoarelor. Mai comic ar fi să o pui anunţul pe altă maşină, de preferat una care să stea mai tot timpul în parcare. Dacă vrei să fie sunat des, alege o maşină de fiţe şi scrie pe foaie un preţ foarte mic
– O păcăleală mai veche, dar care merge tot timpul, este să schimbi zahărul cu sarea.

– Furişează-te seara în camera părinţilor sau a fraţilor şi fixează alarma ceasului cât mai devreme.
– În timp ce doarme cineva pune într-o farfurie mai multe hârtii, du-te în faţa lui, dă-le foc şi strigă tare după ajutor. Cu siguranţă va fi o păcăleală pe care nu o va uita prea uşor!
chiar pentru cine ai spus tu pune pe toate scaunele o hartie in care sa scrii proaspat vopsit si astfel nu se va aseza