| radu32 a întrebat:

Bună ziua! Știe cineva de câte ori pe zi se ridică colete la oficiile poștale la Oradea? De asemenea, care este intervalul orar în care se ridică coletele de la Oradea și cam cât durează livrarea unui colet (a unei cărți) de la Oradea la Timișoara? Vă mulțumesc, o zi bună și multă sănătate! happy

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

E neclar cum intrebi.
Presupun ca intrebi de ridicarea lor de catre masina care le transporta. Asta se face in toata tara de doua ori pe zi: la pranz si seara. De la Oradea la Timisoara, probabil a treia zi poate fi ridicat. Dar nu daca in aceste zile intra si weekend-ul.

| radu32 explică (pentru Vântulalb):

Da exact, nu am fost prea explicit! Ambele răspunsuri sunt ceea ce doream să aflu, vă mulțumesc pentru răspuns și îmi scuzați modul în care am pus întrebările! O seară liniștită și multă sănătate!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intervalul orar este scris pe avizul pe care il primesti la cutia postala.

| sierra1 a răspuns:

"cam cât durează livrarea unui colet (a unei cărți) de la Oradea la Timișoara?"

min. 3 zile!

| Catrice a răspuns:

O data pe zi evident, nu sta nimeni din 2 în 2 minute sa ia coletehee hee

| radu32 explică (pentru Catrice):

Din câte am înțeles se face de două ori pe zi însă nu știu intervalul orar... cel puțin la Timișoara așa este dar nu știu la Oradea! Vă mulțumesc oricum pentru răspuns. Mult sănătate!