| Aaaaaaaaandrei a întrebat:

Calatoria cu trenul pentru elevi si studenti este gratuita?

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

La studenți este gratis, asta este sigur.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, dar ai reducere daca prezinti buletinul si carnetul de student la casa de bilete.

| asperger3 a răspuns:

La elevi e 50% pe baza carnetului de elev vizat pe cand la studenti e gratis pe baza cartii de identitate si a legitimatiei de student.
OS. E foarte bine sa ai buletinul cu tine ca poate iti zic ceva nasul.

| simina96 a răspuns:

La studenti stiu ca e gratuit.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru simina96):

A fost timp de 1-2 saptamani, dupa care cum au fost proteste si au vazut ca s-au dus studentii la proteste pe moca, au zis sa ne sfideze putin si imediat au taiat gratuitatea.

| simina96 a răspuns (pentru AlexCristi97):

Am citit si eu o stire in care se zicea ca din pricina protestelor studentii nu mai beneficiaza de gratuitate, dar nu cred ca s-a aplicat. Eu nu circul cu trenul, dar am colegi la facultate care merg si mi-au zis ca e gratuit.

| RappaNow a răspuns:

Din păcate În România nu. În străinătate da.

Răspuns utilizator avertizat
| AleAlex18 a răspuns:

Ai reducere cu carnetul si CNP-ul

| RagnarLothbrok a răspuns:

Pe dracu... n-ai să vezi așa ceva in Romania. laughing))