| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce salarii au ofițerii de poliție când ies după bancile academiei?
Ofer funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt o gramada de criterii: specialitatea, nivelul unitatii de politie, gradul functiei postului, etc. Oricum peste 4000 lei la sublocotenent sau echivalent.
Pentru conformitate: https://www.wall-street.ro/......ionar.html

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Depinde de zona/judet... intre 2000 si 3000!

| Anonim7391 a răspuns (pentru lpavel):

Hai ca da

| mi25 a răspuns (pentru lpavel):

De zona depinde doar acolo unde atragerea cadrelor de politie este deficitara.

| ReddY25 a răspuns:

Am auzit ca sunt acceptabile

| IceRope a răspuns:

Ce căutau ofițerii de poliție după băncile academiei?

| Motisor a răspuns:

Între "ca sa nu mori de foame" și "lasă maica ca altii sunt mai rai", depinde câtă spaga iau.