| MrBiology a întrebat:

Cand este olimpiada de fizica clasa a VI-a 2013 faza locala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza locala ar trebui sa se aproprie. Singura problema este ca nu stim cand este. Fiecare localitate/judet are faza locala programata in zile diferite. Subiectele nu sunt alese la nivel national, ci inspectoratul le alege si le trimite prin scoli/centre de examinare.

Cu toate astea, as putea spune ca imediat dupa revelion ar trebui sa fie olimpiada faza locala. Maxim sfarsitul lui ianuarie, inceputul lui februarie happy

1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Fiecare judeţ are programată faza locală în zile diferite însă îţi pot spune sigur că va avea loc în această lună.

Succes!