| Anonymous129 a întrebat:

Cand o sa fie faza judeteana la olimpiada de romana din anul acesta? Stiu ca cea locala a fost pe 2 februarie

Răspuns Câştigător
| Decrepit a răspuns:

Olimpiada de romana, la nivel judetean, in toate judetele, se desfasoara pe 23 februarie, la fel cum toate localele au fost sambata asta.Nationala este intre 31 aprilie si 4 mai.Asta s-a stabilit, la nivel general, inca de dinainte sa inceapa anul scolar.Am vazut si eu ieri ca etapele judetene sunt fixate in aceeasi zi, pentru toate judetele.

@PinkLoLLipops n-are nicio treaba.Pe langa faptul ca saptamana frectie la picior de lemn dureaza doar o singura saptamana, cealalta fiind vacanta de primavara, in perioada 1-15.04 nu se organizeaza nimic la nivel judetean de olimpiade.

1 răspuns:
| AlleSiAtat a răspuns:

Din cate am inteles de la matusa mea (care e directoare) se va desfasura in timpul saptamanii din,, Scoala Altfel''.Mai precis, intre 1-15 aprilie.winking Si felicitari ca ai trecut, si eu astept urmatoarea etapa cu emotii! happy