| iDominique a întrebat:

Când pot face rost de foaia matricolă ce conține mediile de pe clasele 5-8? De unde, mai exact?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel târziu până în 12 iulie 2016 TREBUIE ca Diriginta să vă dea dosarul cu actele pentru înscrierea la liceu - dosarul include şi Foaia Matricolă!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

În perioada 21 iulie - 29 iulie 2016 trebuie să mergi ( însoţit/ă de un părinte/tutore legal ) să-ţi depui dosarul la liceul unde ai fost repartizat/ă!

"Înscrierea la licee a candidaţilor declaraţi admişi în urma repartizării computerizate se efectuează pe baza următoarelor acte:
a) cererea de înscriere;
b) cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată;
c) adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a
d) foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale);
e) fişa medicală." - SURSA = "Broşura Admiterii 2014" ( pag. 34/36 ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

a) Cererea de înscriere o primeşti de la liceul unde te vei înscrie.

b) Cartea de identitate ( dacă ai ) + Certificatul de Naştere în copie legalizată = le duci la un NOTAR public pentru legalizare.

c) Adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.

d) Foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale) = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.

e) Fişa medicală = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.
Dacă NU ai primit-o, atunci trebuie să mergi la Dispensarul Şcolar sau la medicul de familie pentru o copie după fişa medicală!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la scoala unde s-a absolvit. De la secretariat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O saptamana am completat in format digital foile matricole ale scolii "caci ma descurc" Cere-le ori de la secretariat, ori de la diriginte.

| ChrystianSandu a răspuns:

Sun-o pe stimata diriginta, ea trebuie sa se ocupe de asta. Totul se rezolva cu un telefon.

| stefyy234 a răspuns:

Pf, ar fi fost frumos ca diriginta sa se ocupe de asta si sa imparta foile matricole tuturor si sper sa nu fie cam tarziu acum. Foile sunt realizate de secretar, poti merge in biroul lui, ar trebui sa fie cineva acolo chiar daca s-a luat vacanta. Mai intreaba colegii cum au rezolvat cu foaia matricola si mergeti toti

| iDominique explică:

Stefyy234 niciunul din colegii mei nu a primit acea foaie matricolă deoarece diriginta noastră nu ne-a spus nimic despre asta. straight face