| cr1571n3l a întrebat:

Care din procesoarele astea e mai bun :
AMD Athlon II x2 225 sau Intel Pentium dual core E5700?

Răspuns Câştigător
| Broadband a răspuns:

Amd sunt mai mult pentru jocuri, au temperatura mai mare la full load, dar nu rezista mult,
in schimb Intel dual core sunt foarte bune, au cam 60.4 si 71 grade full load, dar daca ai un dual core de 2. 2ghz sau chiar mai mare, te scoate la pensie,
eu am dual core de 1. 8ghz si merge brici pe aproape toate jocurile "adevarate" daca ma intelegi ( nfs toate, mafia 2 etc)

pe scurt

au as alege Intel ( dual core)

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

AMD-urile sunt mai ieftine dar au doua hibe: sunt mai lenese si mai putin rezistente la supra sarcina. Atentie! Nu merg pe acelasi soket deci trebuie placi de baza diferite.