| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai ieftina metoda de transport intre Bacau Bucuresti pentru o persoana? Da am cautat pe google insa nu am inca niste informatii clare.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din cate stiu, autobuzul. Cauta pe autogari.ro si vezi care e pretul. Apoi cauta pe site-ul SNCFR si fa comparatia.

10 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Bla bla car este cea mai ieftina metoda.

| daniel33441 a răspuns (pentru SuperGirl122222222222):

Nu inteleg de ce ai pierdut vremea sa dai un raspuns imbecil

| AFR81 a răspuns:

Cel mai ieftin, evident, e autostopul. Nu te sfatuiesc, insa. Orienteaza-te si tu, ai de ales intre tren si autobuz.

| daniel33441 a răspuns (pentru AFR81):

Am zis ieftin nu gratis.stiu intre ce am de ales..nu inteleg de ce tineti sa pierdeti vremea dand raspunsuri inutile.cu ce ma ajuta raspunsul tau?

| AFR81 a răspuns (pentru daniel33441):

Nu a fost inutil. Eu nu raspund ca sa ma aflu in treaba, dovada si procentajul meu. Exista grupuri de facebook si site-uri care se ocupa cu asa ceva. Un om care doreste de exemplu sa plece cu masina personala din Bacau spre Bucuresti da anunt si, daca mai e vreun doritor sau mai multi, pun fiecare la benzina si merg toti. E mai convenabil decat cu autobuzul. Am avut multi prieteni care au mers si care merg in continuare Constanta - Bucuresti sau chiar Mangalia - Bucuresti cu 30 de lei (la autobuz e 50). Un om asa ca tine poate sa dea anunt si, daca are cineva drum, te poate lua. Autostopul nu mai e ca inainte, cand ieseai la strada si faceai semn la masini. Se mai practica si asta, insa s-a modernizat lumea. Pe langa asta, puteai intra pe site-urile firmelor de transport rutier de la tine din oras sau pe site-ul CFR pentru a te interesa de preturi. Daca tu esti dezinformat si habar n-ai pe ce lume traiesti, nu inseamna ca raspunsul este inutil. Pe langa toate astea, decat sa intrebi pe TPU, mai bine mergeai la gara si te interesai si-ti faceai un calcul. Tare in gura vad ca esti.

| daniel33441 a răspuns (pentru AFR81):

Daca sunt dezinformat si nu stiu pe ce lume traiesc-dupa cum am zis da am cautat insa nu am obtinut niste informatii clare.DA sunt dezinformat de aia intreb pe altii care stiu mai bine ca mine.cat despre autostop mai inainte spuneai ca nu ma sfatuiesti acum spui ca a evoluat autostopul.nici tu nu esti hotarat.eu am cerut niste informatii clare nu niste lucruri asa evazive. daca si cu parca se plimbau in barca da nu te sfatuiesc. puteai sa spui intra pe site-ul pentru asta si aia e. poate n-am timp sa merg la gara la asta te-ai gandit? sau e ilegal si imbecil sa intrebi pe altii? ca din cate stiu site-ul asta e specific intrebarilor.scuze ca n-am intrebat ce se intampla dupa ce imi ies besici pe penis si am intrebat ceva mai util.doamne fereste sa ai o intrebare decenta..ca asta inseamna ca nu stii pe ce lume traiesti.cu ce m-a ajutat raspunsul tau? argumenteaza si iti dau dreptate."orienteaza-te si tu"bai sa fiu al naibii sfat greu era sa dai un pret asa aproximativ nu? care a fost putea sa zica..ba am dat in jur de..mare **** era nu? ca sunt tare in gura.domnu' limbaj de satra am incheiat subiectul cu tine.procentajul tau nu valoreaza nimic.la cati destepti sunteti pe site-ul asta orice prost ia procent de 100%

| AFR81 a răspuns (pentru daniel33441):

Trebuie sa stii si sa cauti. Internetul nu e pentru orice prost. Nu recomand autostopul pentru ca dupa parerea mea e periculos. Asta nu inseamna ca nu exista oameni care-l folosesc, unii chiar de o viata si n-au avut nicio problema. Trebuie sa si gandesti putin. Tie vad ca trebuie sa-ti scriu ca la prosti. Nu intrebarea e problema. Intreaba ce vrei, ca de aia e site-ul. Da funda cui vrei ca asta e ideea. Dar nu-mi spune tu mie ca ti-am raspuns fara rost si ca nu stiu mai ce. Pe langa toate astea, mai presus de toate, vorbeste frumos. Fa si tu un gest pentru omenire ca tot ajungi la Bucuresti, sari in fata la metrou. Daca si stiu taranii de Bacau ce e ala.

| daniel33441 a răspuns (pentru AFR81):

Ia mai saruta-ma tu unde mi-e mai intuneric ba boule.da' cu ce drept imi spui tu mie ba jegosule sa imi iau viata? mi-ai dat tu viata in *** mati? imi platesti tu mie mancare si casa? cu ce drept mor*ii mati imi ceri tu mie sa mor? daca tu esti prea imbecil sa formulezi o informatie utila asta inseamna ca eu trebuie sa ma sinucid? iaca taranii de bacau...domnu' orasean care mananca legume de la tarani.de cand e o jignire sa fii taran ba jegosule? daca n-ar fi taranii ce *** ai manca ba? nu ti-ar fi rusine.n-am timp prostu' pamantului sa stau sa caut preturi si sa ma duc la gara ca fata de tine si prostii ca tine eu lucrez 12 ore.nu stau pe TPU sa cer oamenilor sa se sinucida.esti un animal prost, nu iti dai seama de greutatea vorbelor pe care le spui unui om numai din simplul motiv ca ti-a zis ca informatia ta nu e utila. daca internetul nu e pentru orice prost fii tu destept si informeaza un prost.da tu nu stii sa faci altceva decat sa dai raspunsuri aiurea dupa care sa ceri omului sa se sinucida ca esti prea prost ca sa stii ce sa spui.pai domnu orasean cu fite de pitziponc ia si munceste tu ca mine si sa treci tu prin greutatea vietii aia din bacau de tarani cum spui tu sa vad eu daca mai esti aici cu internetul in fata pentru care vezi doamne trebuie sa fii geniu sa cauti.rusine sa iti fie jeg de caracter ce esti

| AFR81 a răspuns (pentru daniel33441):

Taranii prosti cu figuri si cu gura mare asta merita. Vezi ca pe la statia Piata Unirii cica e cel mai bine sa te arunci. Inainte cu curaj! Succes!

| daniel33441 a răspuns (pentru AFR81):

O iau si pe micata cu mine.ca dupa azi noapte nu ma mai lasa.si asa din cate am inteles de la ea regreta o greseala genetica ca tine iar suicidul i-ar fi o alternativa folositoare decat sa vada un bou ca tine zilnic.