| spirt1 a întrebat:

Care este cel mai bun Socket de la intel si amd pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

Ce treaba are Socket-ul cu jocuri?!
Socket-ul nu este altceva decat compactibilitate intre procesor si placa de baza! Conteaza cel mai mult placa video la jocuri, Socket-ul nu are nici o treaba!

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| saddasdasdad a răspuns:

1155 Intel AM3-amd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maica, stai asa! AMD si Intel nu impart aceleasi socket-uri! Evident ca ultimul lansat/fabricat mai recent e cel mai bun si implicit cel mai scump!
Orienteaza-te la 1155 si 1366 pentru Intel, AM3 pentru AMD. Poate ca a aparut ceva si mai nou de atat sau urmeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi...cand e vorba de jocuri conteaza placa video, nu un Socket...