| anonim_4396 a întrebat:

Care este mesajul pe care il transmite textul "Povestea gastelor", care este mesajul textului, fuunda! dar semnificatia titlului? FUUDNA

15 răspunsuri:
| Deni0919 a răspuns:

Hei! Pana la urma ce ai scris? Si eu sunt a 8a si am ajuns la tema asta...

| Stassy a răspuns:

Povestea gastelorthinking de cine e scrisa is mai multi autori cu titlul asta. Spune si poate te ajut.thinking

| anonim_4396 explică (pentru Stassy):

George Cosbuc a scris-o, te rog daca ai putea sa ma ajuti...iti voi da funda

| Stassy a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna k e o poezie.Pai uite, am studiat si eu opera lui Cosbuc intra 3 intr-adevar e cam greuta, dar mesajul la liricul asta cred ca e asa: [ o sa-ti zic la nivel de a 6 ] In aceasta opera literara lirica, autorul George Cosbuc pune in evidenta spiritul de echipa [ sau mai bine cooperare] al gastelor, interesul lor fata de gascan...Sau daca nu e bine, vezi pe wikipedia daca e o fabula k atunci e alta treaba.Sa nu-mi dai funda pana cand nu e bine! da apropo de asta, in ce clasa esti de studiezi Cosbuc?!?!

| anonim_4396 explică (pentru Stassy):

Cred ca era vorba de naivitate mai mult...

| Stassy a răspuns (pentru Stassy):

Nu nu e o fabula deci e bine ce ti-am zis mai sus. Daca esti debea intra 4 sau a 3 sau ina cata esti renunta la,, opera lirica" si scrie,, in acest text"...ma rog. Daca nu esti multumit, ei bine, inca n-am inteles bine adica mesajul textului, la ce se refera? la ce exprima autorul, care e invatatura ce reiese, ce semnifica opera? Na, scuze, da' eu is intra 6 si e alta tema la mine. Da' eu totusi zic k e bine ce ti-am zis mai sus...

| Stassy a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca u crezi ca e naivitate[ eu inca n-am inteles asta.thinking] pai da niste argumente, si gata! asta-i tot!

| Stassy a răspuns (pentru Stassy):

Da' in ce clasa esti?

| anonim_4396 explică (pentru Stassy):

A8a... tu?

| Stassy a răspuns (pentru anonim_4396):

Seriooooooooooooooooss? de unde esti?batting eyelashes

| Stassy a răspuns (pentru Stassy):

Bine gata exagerezrolling on the floor is intra 7...

| anonim_4396 explică (pentru Stassy):

Eu sunt din cta, u?

| Stassy a răspuns (pentru anonim_4396):

Oo... ce pacat sad esti departe de minecrying da' te rog eu acum, poti sa-mi dai id tau?big grin poate mai vorbim pe mess...

| anonim_4396 explică (pentru Stassy):

Ti-am trimis idul in mesaj privat pe TPU

| Stassy a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine esti in lista! ACUMA DA ACCEPT!