| EdDyStyl3 a întrebat:

Care procesor dintre cele de mai jos este cel mai bun?

Intel Core2 Extreme
Intel Core2 Quad
Intel Core2 Duo
Intel Pentium Dual Core
Intel Celeron Dual Core
Intel Celeron

Dau FUnda!

Răspuns Câştigător
| moldovianu a răspuns:

Extreme si quad e cam aceeasi treaba ca si dual si duo core..bine ca sunt diverse ca performanta si tehnolgie dar pe acolo!
Raspuns:Extreme sau quad..procesor cu 4 nuclee(exemplu 4 x 3GB)!

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

As merge pe IntelCore2quad am si eu unul(q9550@2,8) este un procesor foarte bun, iar cu un cooler bun am auzit de persoane care l-au overclockat si la 4ghz

| EdDyStyl3 explică:

Puteti sa imi faceti si un top? de la cel mai bun la cel mai slab?

| florin1979 a răspuns (pentru EdDyStyl3):

Http://www.anandtech.com/bench/Product/48?vs=49 pe situl ala, poti compara diverse tipuri de procesoare!

| Vasy0105 a răspuns (pentru EdDyStyl3):

Exact asa este topul cum le-ai insirat tua acolo big grin Intel core 2 extreme cel mai tarewinking