| Stefan89 a întrebat:

Care sunt cele mai bune trei metode de promovare a unui blog? Promovarea offline este exclusa!

5 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Un lucru nu am înteles la blogul tău. De ce îi faci pe cei care comentează la postările tale nefericiţi?

Să răspund şi băiatului. Nu ştiu cu ce se mănâncă promovarea offline dar îţi spun că dacă faci o postare în care să scrii "film porno cu..." şi aici bagi o listă cu celebrităţi sau dive cum preferi, o să ai garantat peste 1 000 de unici în câteva zile de pe google.

| Stefan89 explică (pentru ZvT):

Asta stiu dar problema este ca adsense nu imi permite asta!

| ZvT a răspuns (pentru Stefan89):

Încearcă cu reclame eMAG. E un puşti în cartier care se laudă ca a scos 800 de lei cu eMAG-ul. El, pe blog, scrie mult şi prost. E bine să o faci fără să te gândeşti la bani vreun an doi dacă vrei să ai succes cu blogul.

| Stefan89 explică (pentru ZvT):

La inceput asa a fost dar dupa un an si ceva nu am vazut rostul la a mai scrie fara motiv, un profit trebuie sa existe.Am avut de la Emag reclame dar n-am scos nimic de la ei, am luat mai mult de la blogmoney dar in perioada aia scriptul lor avea unele lacune, iti blocau pagina

| Stefan89 explică:

Blogul tau este destinat unui grup restrans de oameni si faptul ca are continut pentru adulti te impiedica sa faci profit prin metodele conventionale e.g adsense