| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt regulile de pe facebook? Am auzit ca ti se limiteaza sau ti se inchide contul daca trimiti prea multe cereri de prietenie! E adevarat? sau daca ai prea multi prieteni? Ce numar maxim de cereri de prietenie sau prieteni pot sa am?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai mai mult de 500 de prieteni nu mai poti adauga pe nimeni pentru ca atat se permite pentru un cont.Nu poti trimite multe cereri de prietenie intr-o zi(sa zicem 15-20) pentru ca vei fi blocat pentru cateva zile.Contul nu ti se va inchide, ei nu fac asa ceva doar pentru cererile de prietenie ci pentru lucruri grave cum ar fi hartuirea, pornografia etc.

| AvalohAlyn explică (pentru Bondarel99):

Sunt unii care au mii, sunt unii care au 800.Cu ei ce se intampla? Nu e corect.

| Bondarel99 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Chiar nu stiu, unii sunt restrictionati la 500 altii la 800, depinde de regulile facebook, iti dai seama ca sunt milioane de utilizatori si nu prea au cum sa tina evidenta la toti, fac si ei ce pot laughing

| Bondarel99 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Scuze scuze am vrut sa spun 5000, nu stiu de ce m-am gandit la 500.tongue

| Șoldan_Vlad_1999 a răspuns (pentru Bondarel99):

Am 1045 de prieteni pe Facebook...

10 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Despre regulamentul facebook:
https://www.facebook.com/fbsitegovernance/app_531615603522381
http://adevarul.ro/......index.html

Chestia ca daca ai prea multi prieteni ti se inchide contul nu cred ca e adevarata, nu are de ce sa se intample asa ceva. Daca esti o celebritate si te adauga multi ce faci? Ni ai limita la adaugare prieten pe facebook! Cat mai multi poti sa ai!
Succes!

| Metals25 a răspuns:

Max:500 de prieteni
Max:Cereri de prietenie 15-20

| AvalohAlyn explică (pentru Metals25):

Cereri de prietenie max 15 intr-o zi>?:O

| Metals25 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Intr 15-20 dar mai mult de 19-20 nu poti da!

| AvalohAlyn explică (pentru Metals25):

Pe zi, pe saptamana, pe an?

| Metals25 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Pe zi. funda?