| Kiki20098 a întrebat:

Care sunt tipurile de prieteni?

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Prieten gen cunoscut
Prieten normal
Prieten bun
Prieten cel mai bun
Prieten cu beneficii
Prieten cu sensul de iubit/partener
Prieten ca amant
Depinde.

| deeeaqq a răspuns:

Miștocar
mitocan
bun
pentru toată viața
pe interes
prieten/ă - în sens de iubit/ă
ăla imaginar
etc

| NAT0 a răspuns:

Depinde de context.
Majoritate sunt şerpi.laughing Toti te sapa pe la spate.

| Dumbi a răspuns:

Tipuri de "prieteni"?! In lumea asta numai exista prieteni, doar niste oameni pe interes, dar sunt unii adevarati, dar in inferioritate numerica…
1. Prietenul/a adevarat.
2. Prietenul care face intr-una misto.
3. Prietenul/a care te face mereu sa razi.
4. Prietenul batausi, distrus, ii zici ceva in gluma incepe sa te injure.
5. Prietenul enervant, se tine intr-una dupa tine sa vada ce faci.
6. Prietenul/a care te place, dar ii e frica sa spuna.
7. Prietenul pe mute(ala care tace).
8. Prietenul curios, te intreaba de fiecare data unde ai fost si tot felul de chestii neimportante.
9. Prietenul/a fals.
10. Prietenul care incearca sa para amuzant, dar nu ii iese.
11. Prietenul microbist, toata ziua vorbeste de fotbal.
12. Prietenul/a de banca, cu care copiezi toata ziua.
13. Prietenul care te sacaie la cap sa mergi cu el, dar nu vrei.
14. Prietenul/a mancacios, ai o punga de chips-uri, o desfaci si toata lumea vrea…:/
15. Prietenul no lifer, toata ziua la pc.
Aproape toti prietenii mei, as fi vrut sa ii scriu pe toti, dar imi ia o gramada laughing

| Heylin a răspuns:

Nu exista.

| Larisuca234 a răspuns:

Depinde... Deci ot fi unii bff sau serpi (care iti doresc raul) pai... prieten/a, amici/e. Cam astea le cunosc si se gaesc alti oameni

| Iulian_Nicolae_2001 a răspuns:

Marea partea de prieteni sunt Falși happy