| anonim_4396 a întrebat:

Cat dureaza pana ti se elibereaza cazu\ierul si de unde se ridica? Ma costa ceva?

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poţi să îl ridici în aceaşi zi. Trebuie să ai un timbru fiscal de 1 leu, taxa de urgenţă (10 lei - o plăteşti la taxe şi impozite) şi buletinul. Completezi o cerere şi ţi-l dă pe loc. Se ridică de la poliţie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se poate elibera pe loc daca se indeplinesc 3 conditii :ai cetatenie romana, cererea se depune la sediul de politie din localitatea natala, nu ai antecedente penale. Costa 5 roni.

| Irina a răspuns:

Daca platesti taxa de urgenta ti-l da pe loc.

| ellene a răspuns:

Daca il vrei la urgenta, adica in ziua aceea trebuie sa platesti 10 lei si un timbru fiscal. Daca nu, dai doar un timbru si il iei in 7 zile. Te duci la sectia de politie din orasul tau cu buletinul si cam atat...

| mikella a răspuns:

Din cate stiu eu czierul til da dupa cateva ore si trebuie sa platesti, dar nu mai stiu cat.

| mikella a răspuns:

Si trebuie sa te duci la sectia de politie, de la tine din judet