| freeze90 a întrebat:

Cat este primul somaj? Am terminat liceul si asi dori sa imi bag somaju pana plec in afara. Nu am avut carte de munca pana acum, nu am lucrat niciodata.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.76/2002, cu md. ulterioare, pentru absolventi indemnizatia de somaj este de 250 lei lunar. Trebuie sa stii ca nu primesti imediat indemnizatia, prima data trebuie sa te duci la AJOFM pentru luarea in evidenta si abia dupa 60 zile, daca nu te-ai incadrat ori agentia nu ti-a oferit un loc de munca, vei primi aceasta indemnizatie, pe timp de maximum 6 luni. Numai bine!

3 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

0 lei straight face

| Bibuu09 a răspuns:

Pai matusa mea ia 450 parca sper ca te-am ajutat in orice caz 400 si ceva funda?

| pufoasa a răspuns:

Pai bagati`l odata ca ii termenul pana in 27-28 luna asta.si eu mi-am depus dosarul de somaj si am inteles ca prima data va fi un milion. abia dupaccea va fi doua milioane si ceva happy.