| RaoulHD a întrebat:

Cati inchi are un monitor cu diagonla de 19 cm? Multumesc anticipat

9 răspunsuri:
| ElGreco a răspuns:

Aproximativ 7,6 inch.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| TheSundărSitaara a răspuns:

Păi, un inch este egal cu 2.54 cm. Deci, faci 19 împărţit 2.54 şi-ţi dă 7, 48.

Scuze, am reeditat. Greşisem. Acum să-mi îspăşesc pedeapsa, laughing, lol, ce răi sunt unii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheSundărSitaara):

Raspunsul se afla cu regula de 3 simpla
1 cm 0. 393701
19 cm x
X = 0. 393701 = 7. 480319 INCH

| Fartie a răspuns (pentru TheSundărSitaara):

Ce grea e matematica asta. straight facecum sa inmultesti? inf...19 : 2.54 = aprox. 8 inch

| TheSundărSitaara a răspuns (pentru Fartie):

LOL! Am greşit! laughing Te comporţi de parcă lumea n-ar avea voie să greşească, iar nu eşti cea mai inteligentă fiinţă de pe Pământ, sincer! Şi chiar dac-ai aproxima tot nu-ţi dă 8, e 7, 48, nu e şapte virgulă cincizeci şi ceva... de pildă. :p

| TheSundărSitaara a răspuns (pentru TheSundărSitaara):

Bine, c-a mers reeditată. laughingrolling on the floor Da' voi vreţi ca omu' să fie perfect, să nu greşească absolut deloc, da' ce suntem noi? Dacă nu mai greşim, nu ne mai numim oameni, a greşi e omeneşte. tongue Dar nu-i omeneşte să(virgulă) sari ca arsul p-ăla care a greşit. LOL! Ce oameni! Şi, dacă stau să mă gândesc mai bine, am făcut corect calculul, ce-i aşa. grav?! Zici că n-am ştiut nici să înmulţesc, aşa faci, zău! (pentru xxxvalyxxx). :p Omu' mai uită... asta e. Reeditarea salvează vieţi! happy Uiiiii! :p laughing

| TheSundărSitaara a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am înţeles, am greşit, lol, nu trebuie să veniţi toţi să-mi explicaţi, că nu-s chiar atât de proastă, ci numai neatentă, punct. :p

| TheSundărSitaara a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulţumesc frumos pentru explicaţie! happy