| Joker3134 a întrebat:

Ce anume are in plus o fiinta din a 5-a dimensiune(daca dimensiunea exista) fata de dimensiunea noastra?

11 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Iti recomand cartea Fizica Povestita de Cristian Presura, dupa ce o citesti nu o sa mai pui asemenea intrebari.

| ziftode a răspuns (pentru Frank51):

Iti recomand sa "get to the point" nu sa faci pe desteptu' lu' Peste, si sa ma trimiti sa citesc cai verzi pe pereti de parca ai fi profesorul meu personal pe care l-am ales SI ACCEPTAT
asa ca ori spui care e poanta ori taci din gura, ca nu e nici o poanta!
"destept-ul Peste"

| Frank51 a răspuns (pentru ziftode):

Sunt singurul care i-a dat un sfat care il va ajuta cu adevarat si tot de mine te iei?

| ziftode a răspuns (pentru Frank51):

Nu ai dat un sfat, ai dat o carte
cand eram tanar citeam o carte odata la 2-7 zile
acum... AM O SILA TOTALA, pentru ca mi se pare MUUUULT prea lent!
cartea o sa il convinga pe el si pe mine de subiect, din pacate, NU AM NICI RABDARE *NICI RITMUL DE VIATA* sa astept pana citesc toata cartea, iar tu declari ca ai citit-o, asa ca:

ce ar fi sa ne scutesti de tampenii propagandistice (e mai bine sa citesti, yadaydadayada, iti face bine la ficati... asta, creier, ydadaydadayada, ETC.) si sa ne dai un rezumat de doua paragrafe, ASA, CA DOAR VREI SA AJUTI... REAL, ce zici?

| Frank51 a răspuns (pentru ziftode):

Da, ti se pare tie lent, asta nu inseamna ca si altora. Nu am vrut sa incep sa ii spun chestii pe care oricum nu le-ar intelege, si am preferat sa ii arat un material de unde se poate informa in timp(zile saptamani luni) mai indelungat in acest fel fiindu-i mai simplu.

Apropo, din punct de vedere fizic, a 4-a dimensiune este imposibil sa fie timpul deoarece este legat oarecum de spatiu, daca timpul ar fi o dimensiune atunci dimensiunea timp va mai avea timp? exact, este o imposibilitate. S-a demonstrat existenta dimensiunilor si este posibil sa fie o infinitate de dimensiuni, nu are rost sa ne certam pe niste chestii pe care nu le stim, dar la care banuim.

| ziftode a răspuns (pentru Frank51):

Multumesc, cu toate ca nu sunt de acord cu tine si esti impotriva marii majoritati care considera timpul ca fiind a 4 dimensiune, atunci...

chiar ne-ai bagat pe toti in ceata dpTAUdv... trebubuie sa defienesti si a 4a dimensiune nu numai a 5a

citiul tie NU ti se pare lent... FELICITOCURILE MELE, insa petru restul "UMANITATII" un film tine mai mult sau mai putin 90 de minute (care e standardul), marea majoritate a oamenilor "normali" si care nu sunt genii, nu au memorie eidetica, nu sunt Lenin (care isi arunca o privire pe o pagina si in 2 secunde retinea SI INTELEGEA toata informatia), ne ia aprox 4-5 zile sa citim o carte de 200 de pagini, LUCRU CARE E LENT... PUNCT!

iar din faptul ca tot declari lucruri colaterale de gen "eu sunt ala lent, nu restul" si te codesti SERIOS SA SPUI CARE E POANTA, ma face sa cred ca (iar, CAT SE POATE DE SINCER) mananci rahat cu spume, NU E NICI O POANTA, ESTI DOAR TU CARE FACI PE DESTEPTUL SI AI PLACEREA *SADICA* SA MA FACI PE MINE PROST

moment in care, cu mult calm, te intreb serios, "ai vrut sa spui ceva REAL" sau doar faci reclama la o carte obscura?

| Frank51 a răspuns (pentru ziftode):

Nu am spus ca sunt diferit de tine sau de altcineva, si cu atat mai putin nu am spus ca esti prost. Am marele ghinion sa nu fiu inteles de oameni, asa intru in discutii si cu colegi si prieteni. Parerea mea este ca a 4-a dimensiune nu este timpul, punct. Nu pot sa dovedesc fizic, este clar ca nu, doar teoretic. Este gaura neagra dovedita fizic? nu, este o teorie acceptata. Da, ai dreptate este lent sa citim o carte, dar te ajuta nu numai la informatii ci si la vocabular si la alte chestii.

Tot ce ai spus ai dreptate, nu te-am contrazis deloc, mi-am exprimat doar parerile mele.

| ziftode a răspuns:

Defineste a "5-a dimensiune"
a 4-a ar fi timpul, deci CARE E A 5-A?!?
si sper ca nu vi cu balarii de gen "use the force young Skywalker" ca nu se pun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te uiti prea mult la prostii pe internet happy

| mihaicelsfant a răspuns:

Sincer nu vei gasi un raspuns la asa cevalaughing

| clawws a răspuns:

A 5-a dimensiune este atunci un om "normal" din dimeniusea 3d își dezvolta - al treilea ochi
-iubirea neconditionata
Practic nu va mai fi nici o data o fiinta (sclav) a sistemului.
Realizează ca este una cu totul. Asta e 5d happy
Meditând - ajungând, oriunde fiind totul simtindute. Cum zici tu dragule. 5D