| ZeDe a întrebat:

Ce ati alege? Romana sau Matematica (Argumentari)

6 răspunsuri:
| Marijuana187 a răspuns:

Sincer...nimicbig grin dar totusi romana ar fi mai suswinkingbig grin
Sunt mai bun la romana decat la matetongue mi se pare mai usor.

| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

Eu, personal as alege matematica, deoarece romana ma ingrozeste, adica nu stiu in ce clasa esti tu, dar eu sunt in a sasea, iar profesoara si materia in sine e super grea. Oricum sunt foarte importante amndoua.

| minnieee a răspuns:

Matematicalaughing. De ce -pentru ca mi se pare mai simpla.Mai exacta.Si in plus sunt cam varza la romana mai ales la literatura.

| metatheory a răspuns:

Romana. Matematica e prea aplicativa. Procentual 60% din matematica sunt exercitiile iar teoria e tot un exercitiu care de fapt nu aduce nimic nou.

| Xenaaaa a răspuns:

Sincer as alege romana.Este mai frumoasa, poate si din cauza profesorilor mei.Desi la matematica sunt foarte buna, tot romana o prefer.Pentru ca este cea mai importanta.Si este frumos sa alcatuiesti, sa. ti exprimi sentimentele prin cuvinte.

| claudiuxs a răspuns:

Pai romana, pentru ca este o arta, cel putin la literatura, dar si geometria e frumoasa daca stii cum s-o iei, dar prefer arta