| AnOnImUl321123 a întrebat:

Ce complimente ii faci unei fete la prima intalnure adica si complimente dar si despre ce sa vorbim? Subiecte de discutii. Am vrut sa merg cu aceasta fata de 2 ori adica sa o conduc de la scoala pana acasa dar am intarziat ca suntem la scoli diferite, credeti ca ar trebui sa ii cumpar ceva? Daca da, ce? Flori? Nu sunt genul de baiat care cumpara flori la fete, dar daca trebuie NEAPARAT atunci ii cumpar. Si ce as putea face sa o conving sa iasa cu mine? Macar la un suc ceva. Nu faceti badjocura.
Multumesc!
FUNDA

3 răspunsuri:
| Aazra a răspuns:

Aş dori să dai mai multe detalii despre relaţia pe care o ai cu ea. Vecini, amici prieteni? Sau doar o străină care îţi place de ea şi îţi încerci norocul?
O cunoşti? Mie, ca fată, nu mi-ar plăcea să mi se facă complimente direct, poate doar: "ce bine arăţi" în rest nimic deplasat(depinde de fată: temperament, personalitate, comportament). Aa da, depinde şi de ani..nu numai de fată.
Puteţi vorbi de şcoală, dacă este dispusă o întrebi ce face de obicei, în timpul liber, fă-o sigură pe ea să nu se simtă incomod.(încearcă să pari interesat de ea)
Dacă vrei să o scoţi la un suc, trebuie să vorbeşti destul de mult cu ea să vrea asta.
Şi nu îi cumpăra nimic dacă nu o cunoşti, ajunge sucul şi vorbăria.să nu se simtă incomod.
Îţi mai zic din părerea mea, dacă îmi dai mai multe detalii despre relaţia pe care o ai cu ea. E un pic vag.

| annaaaa a răspuns:

Decii. Intreab-o despre ea. Ce animale ii plac, hobby etc. Du-i niste trandafiri. Si intreab-o daca vrea sa-ti fie "sora". Apoi in timp ce vorbiti mai baga niste din astea gen te iubesc, jucati-va genuri prostesti gen adevar si provocare si provoaco sa te pupe! Intreab-o de cine ii place, apoi usor, usor te va iubii si cand crezi ca ai vrajit-o intreab-o daca vrea sa fie cu tine! App la inceput iesiti la suc ca frate si sora! Nu neaparat singuri! Eu asa am fost "vrajita " si am trecut prin multe impreuna! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Gheorghe_Bogdan_1996 a răspuns:

Pai fa-i complimente la imbracaminte si la par