| Angie12 a întrebat:

Ce cuvinte exista care incep cu litera chiu

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cele existente in limba romana le poti vedea pe toate in dexonline.ro si se scrie "Q". Din celelalte limbi in dictionarele limbilor respective. Numai bine!

| anad a răspuns:

@dana, "cu" este silaba formata din doua litere: litera"c" si litera"u".

| BughY a răspuns:

Cupru curte curat curatenie curajos curaj

fundita?big grin

| BughY a răspuns:

Quasar=obiect cosmic
quruch-moneda din arbia saudita
quatet=cvartet
querracho=arbore din america de sud
quetzal=moneda din guatemala
sper ca te-am ajutat
funda?

| BBAlyss a răspuns:

Cuvinte, curios, cuviincios, cumpatare, cumpatat, cuc, curat, cuminte, cumsecade, culoare, cursuri, curs, cult, cultura, cununie, cumpatare, curatare, culinar, cursura, pfff...sunt multe, dar nu-mi vin asa...pe moment toate happy
Sper ca te-am ajutat :*

| Malo a răspuns:

Buna **dana** happy culoare, cuvant, cunostine, curbat, cutit, cusut, cusatura, culegere, cules, curaj, curgator, cupola, cupa, culcat, cub, cumpat, cunoscut... fundita? big grin

| Mima a răspuns:

Cutie, cupa, curea, curca, culpa, cuta, cub...hee hee