| waXonwaXoff a întrebat:

Ce e ala Minecraft? ce presupune jocul?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ZethOfficial a răspuns:

Minecraft este o construcţie joc sandbox, inspirat de Infiniminer, Cetatea pitic si Dungeon Keeper, creat de Markus Persson, fondatorul Mojang AB.Jocul implică jucători crearea şi distrugerea diferitelor tipuri de blocuri într-un mediu tridimensional. Jucător are un avatar care poate distruge sau crea blocuri, formând structuri fantastice, creaţii şi lucrările de artă de-a lungul serverele multiplayer diferite în mai multe moduri de joc.
Textul e pus google translatelaughing
Este un joc in care poti sa construiesti cam tot ce ai nevoie din minereuri si etc..de la tarnacoape si topoare pana la sabii de diamant si portale catre alte lumi.

| TheKiller a răspuns:

Pai e un joc foarte interesant poti sal joci mutiplayer sau singleplayer dupa cum doresti la el poti sati fatci casa si sa construiesti o multime de lucruri este un RPG un simulator perfect al vietii reale ma rog vietii reale din alte timpuri big grin dar ti-l recomand e unul dintre cele mai bune jocuri jucate de mine desi grafica arata cum arata happy. Sper ca te-am ajutat... FUNDA?

| TrolI a răspuns:

E un joc mai mult gen "Survival", esti dat intr-un loc anume fara nimic si tu trebuie sa iti faci o casa din lemne, sau ce gasesti pe-acolo pentru a te ferii de monstrii, si sa nu mori. In cazul in care mori, vei fi dat in locul unde ai aparut prima data...

Pe parcursul jocului vei avea ca scop construirea armelor, gasirea unor "block"-uri mai valoroase, sau diamante din care poti face tot felul de chestii.

In principiu e distractiv jocul big grin

| andreifilip a răspuns:

Minecraft e un sandbox de constructii cu cele mai multe forme de cub, poate fi jucat pe singleplayer si mltiplayer.La crerea unei lumi poti alege hardcore (foarte foarte greuuuu!), creativ (ai toate itemele), si survival (supravietuire). Jocul e ca si un drog odata inceput, nu te lasi de el.Mie imi place minecraft pentru. ca daca adun intr-o masa de lucru diamante si bete fac un tarnacop de diamant, daca adun cremene si otel im iese ceva cu care pot da foc e foarte foarte tare! Eu il joc pentru circuite cauta pe youtube minecraft capcana podului mobil, usa cu pistoane lipicioase!