| anonim_4396 a întrebat:

Ce este ala un blender?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blender paseaza fructe legume depinde ce vrei sa faci

6 răspunsuri:
| mihalitza a răspuns:

Este asemanator cu masina de macinat cafeaua.Cu el se "paseaza" tot felul de alimente: banane, mere, biscuiti, etc.

| LittleZyzy a răspuns:

Blender este si un program de facut animatii 3D p calculator

| maria a răspuns:

Este un aparat electric care se foloseste la amestecarea, baterea, pisarea unor alimente, fructe, legume ( taiate marunt ), e un fel de mixer, dar mai performant ca si utilitati. Poti pune de exemplu: capsuni taiate felii si gheata si faci o bautaura faina, ca un shake, cremos si racoritor. Sper sa iti fie de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un obiect electrocasnic care de cele mai multe ori are partea de jos motorul si cablul intr-o carcasa de plastic iar partea de sus sub forma de ...pahar mare care are la baza un cutit rotativ si sus un capac. se foloseste pentru a macina fin fructe sau legume proaspete sau fierte pentru diferite sosuri, sucuri, supe crema ...etc. este f. util in bucatarie mai ales daca aveti copii mici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"blender" poate fi o lista de chestii, cel la care te referi tu unde l-ai intalnit? in ce domeniu? cine ti-a vorbit de el? la ce se refera?