| CalinaXandra a întrebat:

Ce inseamna cand visezi des o persoana draga decedata? Ca îți vorbește în vis și îți spune tot felul de chestii cum ca ar vrea sa te vadă etc. E subconștientul meu? Nu am apucat sa îmi iau rămas bun și nici nu am ajuns la timp înainte sa moara. A murit cu gândul la mine și întrebând dacă vin sau nu sa îl vadsad

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu inseamna nimic!
Este din traditia noastra chestia aceasta cu visele si interpretarea lor dar este folclor
Iti dau un exemplu indepartandu-ne de la idee de moarte, viata de dincolo sau Thanatos
Daca visezi ca ai castigat 100 de milioane de euro? se intampla ceva? se concretizeaza acel vis cumva? ei bine, nu
cam la fel trebuie privit orice vis, indiferent daca un vis ne prezinta persoane decedate din viata noastra, din trecutul nostru, sau doar pe noi ca si personaje in vis

| ioana748 a răspuns:

Acum este intr o alta dimensiune unde ar fi ajuns oricum, chiar daca isi lua la revedere de la tine.
Incearca sa vezi daca vrea sa imparti ceva pentru el, mancare, haine.
Poti merge la biserică sa aprinzi o lumânare pentru aceasta persoana si sa i doresti drum in lumina si iertare.
Si cam atat,
Dumnezeu sa il ierte. Mortii cu mortii, viii cu viii.
Subconștientul ne mai joaca si feste, intr adevar.
Toate cele bune,

| SuNaM a răspuns:

Poate fi din cauza faptului că subconștientul tău încă procedează ideea că nu ți ai luat rămas bun și se gândește la ea voit / nevoit și din cauza asta, îți influențează visele.

Alta explicație mai oculta este că persoana s-a conectat astral cu tine și ți-a intrat în vis pentru a-ti spune ceva sau doar sa te mai vadă.

| ALM2000RO a răspuns:

Înseamnă că te gândești mult la persoana decedată și că ți-e foarte dor de ea.

| LisaJulie a răspuns:

Nimic! Decât ca te gândești mult la persoana respectiva!

| MihaiMB a răspuns:

Asta este doar în capul tău, treaba că nu ți-ai luat rămas bun și că nu ai luat rămas bun pare că a rămas în subconștientul tău.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Nu este bine sa te duci după mort dacă te îndeamnă să îl urmezi. Dacă vrea să te vadă nu știu ce să zic.

| sabin89 a răspuns (pentru Cipi1212):

El întreba "dacă vine sau nu să îl vadă" când era pe patul de moarte, adică să îl mai vadă (și el să o mai vadă) o dată înainte de a muri. Deci să îl mai vadă încă viu. Nu să vină să îl vadă în lumea morților, când va ajunge el acolo. Și mama lui Coșbuc era tot cu ochii la geam, să-și mai vadă o dată fiul înainte de a muri - "Să-l văd venind, aș mai trăi o viață".

| CalinaXandra explică (pentru sabin89):

Exact

| Răpităînnori a răspuns:

Nu e subconştientul tău. Somnul deschide poarta către altă lume, o lume unde morții pot comunica astfel cu viii. Mergi în casa unde a locuit el şi dormi acolo pentru ca legătura să fie mai puternică în vis.

| Răpităînnori a răspuns:

Înseamnă că el încearcă să te contacteze din lumea cealaltă.