| justyoung9 a întrebat:

Ce inseamna mai exact sfertul academic, unde se foloseste? Se foloseste doar de persoanele de genul feminin(asa am inteles)?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cand ai o intalnire ele te fac in general sa astepti aproape 15 minute. acela e sfertul academic

| cookie01 a răspuns:

Sfertul academic este inclus in limbajul elevilor si a studentilor. Expresia se foloseste in contextul in care elevii asteapta la un curs si profesorul intarzie. Dupa expresia de fata daca profesorul intarzie mai mult de 15 minute (un sfert), elevii "isi iau dreptul" de a pleca. Adica nu mai asteapta degeaba. Nu se foloseste doar la feminin.

| andrei9212 a răspuns:

Asta e sfertul academic http://youtu.be/ovGcWc2EOzs?t=2m48s

| Hurst_Eliza_1983 a răspuns:

Este mai usor sa pui intrebarea asta aici, decat sa cauti pe google? De ce nu iti pui creieraul la treaba si cauta singurel, te asigur ca aflai raspunsul in maxim 5 minute si nu mai asteptai sa iti raspunda cineva aici.

| Luciann2014 a răspuns:

SWEET! I just got a free Minecraft card code at http://minecraftcode.me/